Pardus Etkileşimli Tahta Arayüzü Projesinin
Öne Çıkan Özellikleri

  

ETA Panel

Uzun ve detaylı araştırmalarımız sonucu etkileşimli tahtaları daha verimli kullanıma yönelik olarak geliştirdiğimiz ETA Paneli bir sınıf ortamında ihtiyaç duyulan görevlerin en hızlı ve etkilii şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır.

 

ETA Klavye

Etkileşimli Tahta Arayüzü Projesi için özel olarak geliştirdiğimiz sanal klavye sayesinde fiziksel bir klavyeye ihtiyaç duymadan kolayca metin girişi yapabilirsiniz. Klavyemiz bir metin alanına dokunulduğunda otomatik olarak gösterilebilmekte, tablet ve tam görünüm sunmakta, farklı giriş dili ve renk seçeneklerini barındırmaktadır.

  

Ekran Karartma

ETA Panel üzerinden erişilen Ekran Karartma özelliği sayesinde ekranın belirli bir kısmı karartılarak gizlenmek istenen bilgi gizlenebilir veya tam ekran modunda tüm ekran cihazın kapatılmasına gerek duymadan karartılarak tüm dikkatin öğretmen üzerine çekilmesi sağlanabilir.

 

Tahtalar

Etkileşimli Tahta Arayüzü aynı anda birden fazla tahtada çalışma imkanı sunarak öğretmenlerin ekrandaki pencerelerin konumlarını değiştirmelerine veya kapatmalarına ihtiyaç duymadan diledikleri gibi bir yerleşimde sunum yapabilmelerini ve etkileşimli tahtalardan en verimli şekilde faydalanabilmelerini sağlamaktadır.

    

Dokunma Eylemleri

Etkileşimli Tahta Arayüzü Projesi için geliştirilmiş dokunma eylemleri sayesinde kullanıcılar etkileşimli tahtaların dokunmatik yüzeylerinden en etkin şekilde faydalanabilmektedir. Bu eylemlerden birkaçı:

  • Uzun dokunuşla sağ tıklama menüsü gösterilmesi
  • İki parmak ile dokunup genişletme ve daraltma yaparak yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapılabilmesi
  • İki parmak ile dokunup sürükleyerek sayfa içinde kaydırma yapılabilmesi
  • Bir pencerede iki parmak ile uzun süre basılı tutulduktan sonra pencerenin kolaylıkla ekranda taşınabilmesi
  • Ekranın alt kısmında iki parmak dokunuşu yapılarak ETA Klavye’nin gösterilip gizlenmesi